HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ

Havalandırma tesisatları ve havalandırma sistemleri, herhangi bir mahal yahut ortamın temiz hava ihtiyacının giderilmesi amacıyla kullanılmaktadırlar. Havalandırma sistemleri, Isıtma yahut soğutma tesisatlarından da bağımsız olarak, ortamda bulunan insanların sağlığı için de büyük bir öneme sahiptir ve elzemdir. Havalandırma sistemleri, ortamdaki kirli havanın temiz hava ile ikamesini sağlayarak ortamı yaşanabilir kılmakta ve en önemlisi insan sağlığına zarar verici bir durumun engellenmesini sağlamaktadırlar; ancak bununla beraber diğer bir çok unsur için de kurulumları gerekli olan sistemlerdir.

Havalandırmam sistemleri seçimleri, hesaplamaları ve uyulacak standartları, bir çok koşula göre değişkenlik göstermekle beraber, kullanım amaçları ve sistemlerin kurulacağı ortam özellikler, seçim kriterlerinde en belirgin rol oynayan kriterlerdir.

Havalandırma tesisatları kullanım alanı en küçük dükkandan, en büyük yapılara kadar değişkenlik göstermektedir. Çeşitli büyüklüklerdeki Alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, residanslar, ofis binaları, endüstriyel tesisler, fabrikalar, konut binaları, karayolu tünelleri, villalar gibi her yaşam alanı, havalandırma sistemlerinin kurulmalarının gerekli olduğu alanlardır.

Basit anlatımıyla havalandırma sistemleri kirli havanın temiz havayla ikamesini sağlamakta ve ortamı daha yaşanabilir kılmaktadır. Ortamda bulunan zararlı partikül ve insan sağlığına zararlı tanecikleri, santral ve kanallar yardımıyla dışarı taşımakta ve yerlerini temiz hava ile değiştirmektedir.

Havalandırma sistemleri, her ne kadar insanların bulunduğu ortamda kullanılıyor olsa da, bazı özel güvenlik gerektiren durumlarda herhangi bir patlamanın önüne geçebilmek için de kurulmaktadırlar. Özellikle endüstriyel tesislerde de, insanların yoğun bulunan alanlarda olduğu gibi kullanımları çok yaygındır.Pipecons Mühendislik Anonim Şirketi, kurmuş olduğu tüm havalandırma sistemi ekipmanlarının ve tesisatının projelendirme aşamasını, tasarım aşamasını,  dizayn aşamasını, malzeme tedariğini gerçekleştirmekte ve montajını yine kendi, profesyonel kadrosuyla yürütmektedir. Sistemler monte edildiğinde devreye alma işlemi, yapılmakta ve bunlarla birlikte, yapılan tesisatın montaj sonrası bakım işlemleri de Yine Pipecons firmasının yetkin mühendis kadrosu ve tecrübeli saha ekibiyle gerçekleştirilmektedir.

Olası bir servis ihtiyacında yahut olası bir sistem arızasında ise ekibimiz, olabilecek en kısa zamanda yerinde müdahalede bulunabilmekte, hata tesbiti yapmakta ve sistemleri sorunsuz çalışır şekilde müşteriye teslim etmektedir.